Piekary ŚląskieBiznes PiekaryBez kategoriiKoniec problemów z parkowaniem przy szpitalu

Opublikowano: 10-04-2015 Autor: Redaktor

Koniec problemów z parkowaniem przy szpitalu

A A A

Ponad 100 miejsc parkingowych powstaje przy ul. Janty i ul. Okrzei. To spore udogodnienie nie tylko dla mieszkańców, ale także dla pacjentów pobliskiego szpitala.

Niewystarczająca liczba miejsc postojowych, zapchane osiedlowe parkingi i zastawione chodniki to odwieczny problem miast. Boryka się z nim również i nasza gmina. Dlatego władze Piekar Śląskich podjęły decyzję o budowie parkingów przy ul. Okrzei oraz ul. Janty.

– Z parkingów będzie mógł skorzystać każdy – nie tylko mieszkańcy okolicznych budynków, ale przede wszystkim pacjenci pobliskiego Szpitala Miejskiego. Te miejsca parkingowe powstały na okoliczność rozbudowy szpitala – wyjaśnia Andrzej Kopiński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Parking przy ul. Okrzei pomieści 33 samochody. Drogowcy wykonali już nawierzchnię. W najbliższych tygodniach zamontowane zostanie oświetlenie oraz wykonane zostaną prace porządkowe.

Z kolei przy ul. Janty powstaje parking dla 69 pojazdów. Wszystkie prace zostaną zakończone najpóźniej w czerwcu.

Najnowsze aktualności
Wszystkie aktualności