Piekary ŚląskieBiznes Bez kategoriiTelefoniczne usługi dla przedsiębiorców

Opublikowano: 26-01-2017 Autor: mediamass

Telefoniczne usługi dla przedsiębiorców

A A A

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach.

Jak można więc założyć firmę przez telefon? Dzwoniąc pod numer 801 055 088, gdzie konsultant wyjaśni zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje niezbędne dane do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, klient otrzyma wiadomość sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy. Urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży do podpisu. Całą rejestrację można wykonać również w pełni elektronicznie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Rejestracja firmy przez telefon to jedna z nowych usług proaktywnych oferowanych przez Ministerstwo Rozwoju. Kolejną jest aktywne informowanie przedsiębiorców. W styczniu akcja objęła firmy zajmujące się sprzedażą alkoholu i odbieraniem odpadów, które do końca tego miesiąca miały obowiązek złożenia sprawozdań. Przedsiębiorcy uzyskają m.in. informacje o tym, jak wykonać wszystkie obowiązki drogą elektroniczną za pośrednictwem serwisu biznes.gov.pl.

Nowe usługi realizowane są przez nowoczesne Centrum Pomocy Przedsiębiorcy pod adresem biznes.gov.pl. Jest to serwis przeznaczony dla osób prowadzić i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy. Poza użytkownikami tego serwisu centrum obsługuje również użytkowników Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Najnowsze aktualności
Wszystkie aktualności