Piekary ŚląskieBiznes Bez kategorii4,2 mln zł dofinansowania na uzbrojenie terenów inwestycyjnych – projekt w realizacji

Opublikowano: 03-08-2017 Autor: skrawiec

4,2 mln zł dofinansowania na uzbrojenie terenów inwestycyjnych – projekt w realizacji

A A A

W ubiegłym roku, miastu Piekary Śląskie udało się pozyskać ogromną sumę pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach projektu „Przygotowanie infrastruktury umożliwiającej lokowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na terenie zdegradowanym i poprzemysłowym w Piekarach Śląskich”. Projekt, który obecnie jest w fazie realizacji, polega na kompleksowym przygotowaniu terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Podmiejskiej, DW 911 i ul. Pod Lipami, by nadać im nowe funkcje gospodarcze. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 4 202 060 zł na wspomnianym terenie zostanie wybudowana sieć kanalizacji deszczowej oraz droga wewnętrzna, dzięki czemu zostanie uzbrojonych 13,38 ha terenów inwestycyjnych.

– Inwestycja pozwoli w niedalekiej przyszłości przyciągnąć do naszego miasta kolejnych inwestorów, którzy przyczynią się do rozwoju gospodarczego Piekar Śląskich. To z kolei pozwoli utworzyć nowe miejsca pracy, a przede wszystkim poprawić wizerunek zdegradowanej części miasta, która znajduje się zaledwie kilometr od centrum – mówi Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Jednym z elementów projektu, na który miasto pozyskało pieniądze, jest również promocja inwestycyjna uzbrojonego obszaru. Łączny koszt całej inwestycji wyniesie 6 088 500 zł.

Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie na poziomie 85%, w wysokości 4 202 060,00 zł.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze aktualności
Wszystkie aktualności